خرید خانه در استانبول

خرید خانه در استانبول

خرید خانه در استانبول

 

آشنایی با شهر استانبول

شهر استانبول با جمعیتی در حدود 14 میلیون نفر، پرجمعیت ترین شهر کشور است. استانبول تنها شهر اروپا و آسیا است. این شهر به دلیل جاذبه های تاریخی و گردشگری هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جلب می کند.

نام شهر استانبول به معنای مکان فراوانی اسلام است که پس از فتح آن توسط ترکان عثمانی تغییر نام یافت. پس از استقرار جمهوری در ترکیه، شهر آنکارا به عنوان پایتخت کشور انتخاب شد. اما امروزه، طی سالها، استانبول هنوز جایگاه ویژه ای در اقتصاد ترکیه دارد و مهاجران و گردشگران را به خود جذب می کند. همچنین فرودگاه های بین المللی این کشور حمل و نقل و سفر به شهر را بهبود بخشیده است.

 

شرایط خرید خانه در استانبول

طبق این تبصره، فقط تعداد معینی از مهاجران خارجی مجاز به خرید ملک هستند و در این مورد محدودیت هایی اعمال شده است. ایران یکی از کشورهایی است که مجاز به خرید ملک در ترکیه است.

شهروندان خارجی که زمین را برای ساخت و ساز خریداری می کنند نیز باید پروژه معرفی شده به وزارت کشور را ظرف دو سال آغاز کنند. لازم به ذکر است که خارجی ها می توانند تا 30 هکتار از اراضی ترکیه را خریداری کنند.

همچنین این افراد اجازه خرید ملک در مناطق نظامی و امنیتی ترکیه را نخواهند داشت. این به این صورت است که فقط 10٪ از زمین های هر منطقه توسط خارجی ها قابل خریداری است.

توجه به این نکته مهم است که هر شخص خارجی یا حقوقی خارج از ترکیه می تواند تقاضای خرید اعتباری مالکان ترک یا موسسات معتبر را داشته باشد. قانون هیچ محدودیتی ندارد. سرانجام، باید اضافه شود که اتباع خارجی می توانند هر نوع ملک از جمله: خانه، تجاری و زمین را در صورت درخواست مقامات مربوطه خریداری کنند.

 

مزایای خرید ملک در استانبول

طبق آماری که در سال 2019 منتشر شد، بیشترین املاک خریداری شده توسط خارجی ها در ترکیه استانبول بود. آنتالیا، بورسا، یالووا، آیدین، ​​موگلا و مرسین در جایگاه دوم قرار دارند. در اینجا برخی از مزایای خرید خانه در استانبول آورده شده است:

    املاک مقرون به صرفه مناسب برای هر بودجه:

همانطور که می دانید قیمت املاک و مستغلات در کشورهای اروپایی بیداد می کند و قیمت املاک در ترکیه مانند ترکیه بسیار پایین است.

 به این ترتیب می توانید با هزینه کمتری یک خانه لوکس در ترکیه بخرید. البته استانبول گران ترین شهر ترکیه است. اما هنوز هم با کمی بالا و پایین رفتن در محله ها، می توانید ملکی متناسب با بودجه خود پیدا کنید.

    هوای بسیار خوب:

در بیشتر سال هوا بسیار خوب و مطبوع است.

        هزینه پایین زندگی:

به طور کلی هزینه زندگی در این کشور بسیار کمتر از اروپا است.

    خرید آسان املاک:

 به طور کلی خرید ملک در سراسر ترکیه یک روند نسبتاً ساده است.

    جاذبه های گردشگری و تاریخی:

جاذبه های این شهر آنقدر زیاد است که می توانید مطمئن باشید آخر هفته خوبی را سپری خواهید کرد.

    بازگشت خوب از سرمایه گذاری:

به دلیل اقتصاد خوب کشور و روند رو به رشد آن، می توانید از سرمایه گذاری پردرآمد خود مطمئن باشید.

    دریافت اقامت دائم در ترکیه:

 این پرونده در بخشهای قبلی به تفصیل بررسی شده است.

    مقصد محبوب گردشگری:

با توجه به حجم زیاد گردشگران، در صورت نیاز می توانید در زمان کمتری خانه خود را اجاره کنید و برای یافتن مقصد خاصی کمتر منتظر بمانید. (این کاملا اختیاری است و در مورد افرادی که می خواهند در غیاب خود از اموال خود استفاده کنند) صدق می کند

    حمل و نقل قوی:

علاوه بر حمل و نقل قوی بین شهری، این شهر با وجود دو فرودگاه بین المللی به راحتی به ایران دسترسی دارد.

 

اجاره ملک در استانبول

یکی از مهمترین موارد در مورد اجاره ملک این است که هنگام اجاره خانه خود، باید مجوز لازم برای اجاره آپارتمان را بررسی کنید. حال اگر به عنوان یک جهانگردان در سفر هستید و می خواهید برای مدت کوتاهی خانه ای اجاره کنید، این ملک باید دارای مجوز اجاره ویژه گردشگران باشد.

 همچنین اجاره های سالانه به اجاره معتبر و قابل توجهی نیاز دارند که باید در نظر بگیرید. از طرف دیگر، لازم است امنیت آپارتمان شما توسط دفتر امنیت منطقه ای ترکیه تضمین شود.

نکته دیگر این است که مطمئن شوید شرایط خانه انتخابی خود را کاملاً مقایسه کنید و فقط قیمت را در نظر نگیرید. زیرا این هزینه های پایین می تواند مشکلات جدی یا مهمی در املاک باشد که تنها با بازرسی دقیق و بازرسی حضوری از ملک قابل شناسایی است.

برچسب‌ها: خرید خانه در استانبول , خرید ویلا در استانبول , خرید آپارتمان در استانبول , ,
بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 2
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته گذشته : 2
بازدید ماه گذشته : 10
بازدید سال گذشته : 10
کل بازدید : 10